Πήγα σήμερα στην πολεοδομία, και του είπα για το εν λόγο ακίνητο με άδεια του 1955,εάν θα μπορούσα να κάνω μερική ή και πλήρη ανασύσταση φακέλου
(η οικοδομή,ισόγεια καταστήματα και α' όροφος ,είναι μια ιδιοκτησία καθώς δεν έχει γίνει σύσταση ο. ιδιοκτησιών )

μου απάντησαν ότι δεν γίνεται αυτό καθώς δεν κρατάνε αρχείο για οικοδομές πριν ή και μέχρι το 1955!!

απλά με το στέλεχος της οικοδομής καθώς και μια βεβαίωση από την υπηρεσία ότι ο φάκελος είναι πολτοποιημένος και μία καινούρια κάτοψη είμαι καλυμμένος για την νομιμότητα των εν λόγω καταστημάτων .

επιπλέον μου ανέφερε ότι για καταστήματα πριν το 1983 δεν χρειάζεται αλλαγή χρήσης από κατάστημα όπως έλεγε η οικοδομική άδεια σε κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος .

όσο για την ενοποίηση των τριών καταστημάτων σε ένα μου είπε απλά να βγάλω μια μικρής κλίμακας ότι και καλά θα γίνει τώρα και όχι πριν 20 χρόνια όπως έχει γίνει .

και γιαυτό μου έδωσε το έντυπο μικρής κλίμακας και όχι ενημέρωσης εργασιών για τις εσωτερικές ενοποιήσεις διαρρυθμίσεις , λέγοντας μου ότι αυτές οι εργασίες έχουν μεταφερθεί και πάλι στην άδεια εργασιών μικρής κλίμακας.....??????...ισχύει...???? τι γίνεται επιτέλους ........